Účet
Zapomenuté heslo Chci se registrovat
Kalendář

červenec
2023

srpen
2023

září
2023

 Semináře pro manažery a odbornou veřejnost

 Tematická setkání

Prof. JUDr. Jan Dědič

Prof. JUDr. Jan Dědič
  • partner Kocián Šolc Balaštík
  • jdedic@ksb.cz
  • +420  224 103 316

Jan Dědič je společníkem Kocián Šolc Balaštík, advokátní kancelář, s.r.o. Advokátem se stal v roce 1996. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy, v roce 1995 byl jmenován vysokoškolským profesorem. Vedle členství v České advokátní komoře je profesor Dědič předsedou rozkladové komise ČNB a členem Legislativní rady vlády. Jako spoluautor se podílel na vzniku nového zákona o obchodních korporacích, které tvoří jeden z pilířů rekodifikace soukromého práva v Česku od roku 2014. Obdržel ocenění Právník roku 2006 v oblasti obchodního práva v soutěži organizované Českou advokátní komorou a společností ePrávo.cz.

Profesor Dědič je jedním z nejuznávanějších českých expertů na obchodní právo (mj. cenné papíry a kapitálové trhy, právo obchodních společností včetně koncernového práva, fúze a akvizice). Vedle toho se specializuje i na veřejnoprávní regulaci finančních institucí, investiční fondy a společnosti a kolektivní investování spolu se závazkovým právem.

Vedle dlouhodobých zkušeností se zpracováváním expertiz pro veřejné instituce i mezinárodní arbitráže je profesor Dědič autorem řady publikací, komentářů, učebnic či odborných textů. Má rovněž bohaté zkušenosti s přednáškovými a jinými vzdělávacími aktivitami.

 
×