Účet
Zapomenuté heslo Chci se registrovat
Kalendář

leden
2024

únor
2024

březen
2024

 Semináře pro manažery a odbornou veřejnost

 Tematická setkání

JUDr. Vlastimil Pihera, Ph.D.

JUDr. Vlastimil Pihera, Ph.D.

Vlastimil Pihera je partnerem společnosti Kocián Šolc Balaštík, advokátní kancelář, s.r.o. Absolvoval Právnickou fakultu Západočeské univerzity v Plzni (1999), titul JUDr. získal na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze (2001); absolvoval rovněž postgraduální doktorské studium na Právnické fakultě Západočeské univerzity v Plzni v oboru soukromé právo (2007).

V minulosti působil mimo jiné v Komisi pro cenné papíry (2002 – 2005), od roku 2005 v advokátní kanceláři Kocián Šolc Balaštík (od roku 2008 jako advokát) se zaměřením na právo obchodních společností a právo finančního trhu. Je častým přispěvatelem do odborného tisku, byl členem odborné komise Ministerstva spravedlnosti pro přípravu zákona o obchodních korporacích a je členem expertní skupiny Komise pro aplikaci nové civilní legislativy Ministerstva spravedlnosti ČR.

Jako advokát se Vlastimil Pihera zaměřuje především na cenné papíry a kapitálové trhy, investiční fondy a společnosti a kolektivní investování či veřejnoprávní regulaci finančních institucí. Mezi jeho specializace ale patří i právo obchodních společností včetně koncernového práva a závazkové právo.

 
×