Účet
Zapomenuté heslo Chci se registrovat

JUDr. Petr Kasík, Ph.D.

JUDr. Petr Kasík, Ph.D.
  • partner Kocián Šolc Balaštík
  • pkasik@ksb.cz
  • +420  224 103 316

Petr Kasík je společníkem Kocián Šolc Balaštík, advokátní kancelář, s.r.o. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze (1993), na které rovněž absolvoval postgraduální studium. (JUDr. – 2000, Ph.D. – 1999).

Specializuje se na právo obchodních společností včetně koncernového práva, veřejnoprávní regulace finančních institucí, bankovnictví, pojišťovnictví, cenné papíry a kapitálové trhy, obchodní závazkové vztahy, restrukturalizace, fúze a akvizice, investiční fondy a společnosti a kolektivní investování. Petr Kasík je doporučovaným právníkem v oblasti korporačního poradenství (Legal500) a bankovnictví a kapitálových trhů (IFLR1000).

Petr Kasík je předsedou III. senátu rozkladové komise ČNB, spolupracuje s Českou bankovní asociací (ČBA). Je rovněž aktivní v legislativní sféře, mimo jiné jako člen Komise pro soukromé právo při Legislativní radě vlády.

Je autorem či spoluautorem řady odborných článků, zejména z oblasti práva obchodních společností. S profesorem Janem Dědičem [odkaz] a dalšími členy týmu se například podílel na publikaci Přeměny obchodních společností a družstev pro podnikatelskou praxi – Praktická příručka pro přípravu a schvalování přeměn, kterou v roce 2012 vydala advokátní kancelář Kocián Šolc Balaštík ve spolupráci s Notářskou komorou ČR.

 
×