Účet
Zapomenuté heslo Chci se registrovat
Kalendář

červenec
2024

srpen
2024

září
2024

 Semináře pro manažery a odbornou veřejnost

 Tematická setkání

JUDr. Jan Lasák, Ph.D., LL.M.

JUDr. Jan Lasák, Ph.D., LL.M.
  • partner Kocián Šolc Balaštík
  • jlasak@ksb.cz
  • +420  224 103 316

Jan Lasák je partnerem společnosti Kocián Šolc Balaštík, advokátní kancelář, s.r.o. Vystudoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, kde v roce 2008 získal rovněž titul JUDr. a v roce 2015 i Ph.D. Na téže univerzitě (Fakulta sociálních studií) získal v roce 2007 i titul Bc. Následně si své znalosti práva prohloubil v USA, kde v roce 2010 obdržel titul Master of Laws (LL.M.) na Columbia Law School.

Před nástupem do advokátní kanceláře Kocián Šolc Balaštík působil Jan Lasák jako asistent předsedkyně Nejvyššího soudu Ivy Brožové. Ve své praxi se Jan Lasák zaměřuje především na právo obchodních společností včetně koncernového práva, závazkové právo, fúze a akvizice, bankovnictví, cenné papíry a kapitálové trhy.

Vedle praktických právních zkušeností je ale Jan Lasák činný i v akademické sféře. Externě přednáší problematiku obchodního práva na Právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Ať už ve spoluautorství s profesorem Janem Dědičem, nebo samostatně publikuje Jan Lasák pravidelně v odborném tisku na téma obchodních společností. Také se podílí na přípravě komentářové literatury k novému občanskému zákoníku a k zákonu o obchodních korporacích.

 
×