Účet
Zapomenuté heslo Chci se registrovat
Kalendář

leden
2024

únor
2024

březen
2024

 Semináře pro manažery a odbornou veřejnost

 Tematická setkání

Změnilo se něco v akvizičních transakcích?

JUDr. Dagmar Dubecká, Ph.D.JUDr. Dagmar Dubecká, Ph.D.JUDr. Martin ŠolcJUDr. Martin Šolc
10/05/16 09:00 – 16:00 (přestávka od 12:00 do 13:00)
Hotel Grandior

Cena semináře: 1815,- Kč vč. DPH
při objednání všech seminářů v rámci jednoho pololetí sleva 15 %

Akviziční transakce podléhají změnám velice zřídka. Změna právního rámce se jich obvykle dotýká jen okrajově, dokumentace má víceméně standardizovanou podobu. Je tomu ale skutečně tak? Došlo, nebo nedošlo v průběhu posledních deseti let k podstatnějším změnám ve struktuře, případně dokumentaci akvizičních smluv? Tuto a další otázky se pokusíme zodpovědět na našem semináři, který bude věnován mimo jiné problematice:

  • Základních transakčních modelů (Completion Accounts, Lock Box, hybridní modely) jejich výhod a nevýhod a posunu, k němuž došlo v poslední dekádě v jejich vnímání
  • Pojištění transakčních rizik (rizik ze záruk a slibů odškodnění) a změny postoje klientů k jeho užívání
  • Vlivů nové úpravy soukromého práva a právního významu informací, které ma kupující k dispozici (kupř. „anti-sandbagging“ limitace na straně kupujícího)

Mezinárodní ratingové publikace hodnotí Dagmar Dubeckou jako jednu z předních specialistek v České republice pro oblast fúzí a akvizic, korporačního práva a práva hospodářské soutěže. V posledních třech po sobě jdoucích letech byla Dagmar zvolena jednou z nejvýznamnějších žen byznysu v České republice v prestižním průzkumu TOP 25 žen českého byznysu podle Hospodářských novin v kategorii právních služeb, poradenství a auditů.

Martina Šolce hodnotí zahraniční právní ratingové publikace coby předního českého experta v oblasti korporačního práva, fúzí a akvizic a restrukturalizací. V letech 2007 a 2011 získal ocenění Právník roku v oblasti obchodního práva v soutěži organizované Českou advokátní komorou a společností ePrávo.cz. Na začátku letošního roku se Martin Šolc stal viceprezidentem Mezinárodní advokátní komory (IBA - International Bar Association), kdy tuto pozici bude na následující dva roky zastávat jako historicky první zástupce zemí střední a východní Evropy. 

K  problematice pojištění rizik se vyjádří též advokát Vladimír Trop a Hana Pavelková ze společnosti MARSH, s.r.o.

 
×